Nástup do školky a příprava / 2018

13:31:00Prázdniny v Anglii nám končí. Před rokem jsme se vraceli oficiálně do ČR a od září nás čeká nástup do školky.
V květnu byl zápis do naší školky, probíhalo to jednoduše. Jen jsem si vzala občanský průkaz, rodný list, přihlášku k zápisu a potvrzení očkování dcery (vzor ke stažení by měl být na stránkách školky). Podpis druhého rodiče nebyl potřeba. Natálka šla se mnou sama, asi by ani nemusela chodit, ale protože se podívala na hračky a jak to tam vypadá, tak se teď i moc těší. Výsledky přijetí byly vyvěšeny myslím duben/květen.

Čekal nás tedy sraz rodičů (tam Natálka nešla, ani tatínek nešel - je v Anglii), dostali jsme různá prohlášení o zpracování údajů. Bylo třeba s nimi souhlasit podpisem (dle nových norem o ochraně údajů). Vyplňovali jsme informace o dítěti - alergie, narození, bydliště, jaký je kontakt v případě nouze 🙂 atd.
Také jsme dostali informace týkající se plateb, omlouvání dětí, kdy je nástup a co si mají děti do školky vzít.
Vzala jsem si list: seznam věcí do školky a zdálo se, že věcí není tolik. Nakonec se náš nákup celkem vyšplhal nahoru.

Prázdniny v Anglii byly také o nákupech do školky. Pro můj klid, Natali rychlou přípravu každé ráno a aby měla i nahrádní čisté oblečení.
Dle seznamu ze školky a našich potřeb jsme nakoupili:
(něco se nechá ve školce jako náhradní oblečení)
 • trička
 • legíny v pase na gumu a sukýnka přes kalhoty
 • punčocháče
 • ponožky a kalhotky, spodní bílá tílka
 • mikiny
 • pláštěnku + oteplenou bundu proti dešti
 • holinky
 • pevné bačkůrky
 • pyžamo
 • tepláky na ven a bundu (šusťákovou soupravu)
 • čepice nebo šátek (podle období)
 • sáček na přezuvky (kdyby bylo potřeba - není na seznamu)
 • Papírové kapesníky - celé balení malých sáčků (to chtějí v naší školce, mají je na oknech pro děti, když je třeba)
 • NA ZIMU DÁLE DOKOUPÍME: KOMBINÉZU 2X + RUKAVIČKY NA ŠŇŮRCE (Rukavičky se poté mají prostrčit do rukávů)Určitě lze zvolit levnější variantu přípravy do školky.

Naše útrata cca 4.500 Kč


Pevné bačkůrky
Výběr bačkůrek byla celkem výzva. Bylo pro nás důležité v čem bude Natálka celý den ve školce. Chtěla jsem, aby se jí nepotila nožička a zároveň byly bačkůrky ohebné a bylo v nich místo na růst nožičky.
#1 Nakoupili jsme v Primarku v Anglii, ale zdálo se, že botičky nejsou úplně vhodné na celodenní nošení, kvůli pocení. Nakonec je má ve školce a jsou fajn, nepadají. Musíme dávat Funkční ponožky proti pocení.
#2 Botičky z CCC Minnie nebo Deichmann, nejsem si úplně jistá. Zdají se docela dobré. Nevím jak to má uvnitř s prstíky, ale velikostně jsou určitě malé. Bohužel byly poslední a nemohli jsme vzít o číslo větší. Po vrácení ze školky ji bolela nožička (kvůli malé velikosti) a tak jí je nedávám. #3 

Botičky FARE s kytičkou na straně. Koupeno den před nástupem do školky a jsou bezva. Mají v botičce vložky proti plochému chodidlu. Jsou však dlouhé a Natálce tedy vypadávají, vzhledem k úzkému chodidlu. Mají pásky, které drží nožičku, takže to není tak hrozné. Ve školce by však nemohla běhat, aby ji botka nevyskočila. V průběhu roku je už měla ve školce.

Možná se Ti bude líbit

0 komentářů

Děkuji za každý komentář. Budu ráda hlavně za pozitivní komentáře.
Jaké máte vy zkušenosti? Vyjádřete se k tématu. Díky moc :))

Najdeme se na Facebooku